WaveLED Läsbelysning - LR011-TOUCH-330 WaveLED Dimbar Gås Hals Läsbelysning med Touchknapp
  • Produktmått
WaveLED Läsbelysning
LR011-TOUCH-330
WaveLED Dimbar Gås Hals Läsbelysning med Touchknapp
Läsbelysning med 8 superljusa SMD LED och 330 mm lång böjbar gås hals. Dubbel 12/24V spänningsklassad. Linjär (icke-steg) dimning möjliggör justering av ljusstyrka till önskad nivå.
Funktioner
  • Kompakt storlek med kraftfullt ljusutbyte
  • Ny skruvfri bajonettfäste med vågdesign
  • Böjbar gås-hals ger mer frihet för ljuspositioner
  • Konstant-strömteknik idealisk för marinbelysning
  • Dubbel spänningsklassificering för både 12V & 24V system
  • Linjär (icke-steg) dimning möjliggör ljusstyrkejustering till önskad nivå
  • Minnesfunktion – kommer ihåg tidigare ljusstyrkenivå när den slås på igen
  • Lågprofil touchknappdesign
Specifikation
  • Ljuskälla | 8 superljusa SMD LED (160 lm)
  • Färgtemperatur | 2900-3200K (varmvit)
  • Spänningsklass | 10-30V
  • Strömförbrukning | 1,68W